Thomas Gallagher | One Piece 1999 | Журналы

SEARCH

Download MP3 Payitaht Abdülhamid Damat Mahmut Paşa'nın Oğlu Prens Sebahattin

Payitaht Abdülhamid Damat Mahmut Paşa'nın Oğlu Prens Sebahattin

Download MP3 Payitaht Abdülhamid Damat Mahmut Paşa'nın Oğlu Prens Sebahattin Mp3 / Video dengan durasi 06:33 ukuran file 6.55 MB oleh Entel Bilgiç audio stereo bitrate 192Kbps dan 320Kbps di situs ini bisa anda dapatkan secara gratis, Tapi jangan lupa Bahwa semua lagu yang ada di situs ini semata mata hanyalah bertujuan untuk untuk review serta mempromosikan lagu Payitaht Abdülhamid Damat Mahmut Paşa'nın Oğlu Prens Sebahattin, Untuk Mendapatkan Kualitas terbaik Lagu Ini Silahkan Membeli kaset / Vcd Original di Toko Toko Terdekat Di Kota Anda serta Menadikan Lagu dengan judul Payitaht Abdülhamid Damat Mahmut Paşa'nın Oğlu Prens Sebahattin sebagi I-Ring / Ringtones / Nada Sambung Pribadi Di Ponsel Anda Sebagai Bentuk Penghargaan kita kepada Artis Yang bersangkutan.

LIHAT JUGA => Payitaht Abdülhamid Şehzade Abdülkadir Efendi Ölüyor mu ?

DETAIL PAYITAHT ABDüLHAMID DAMAT MAHMUT PAşA'NıN OğLU PRENS SEBAHATTIN

Title:Payitaht Abdülhamid Damat Mahmut Paşa'nın Oğlu Prens Sebahattin
Size:6.55 MB
Duration:06:33
Hits:109783
Author:Entel Bilgiç
Sumber:http://www.youtube.com/watch?v=IdckaOcDZeA

LIHAT JUGA => Payitaht Abdülhamid | Bidar Kadınefendi - Abdülhamid Gözdesi Nevcedid'i Bidar'ı

DOWNLOAD Mp3 / VIDEO PAYITAHT ABDüLHAMID DAMAT MAHMUT PAşA'NıN OğLU PRENS SEBAHATTIN


Download Mp3 dan Video
Download MP3 Mp3
Streaming Video

Asıl adı Mehmed Sabahaddin olan Prens Sebahattin, 13 Şubat 1879 tarihinde İstanbul'da doğdu. Annesi Sultan I. Abdülmecit'in kızı Seniha Sultan, babası ise Bahriye Nazırı Gürcü Halil Rıfat Paşa'nın oğlu Mahmut Celaleddin Paşa'dır.
Prens Sabahattin'nin düşüncelerinde, okuduğu siyasal ve toplumsal konulardaki çalışmaların yanı sıra babası Mahmut Celalettin Paşa'nın da rolü büyüktü.

Mahmud Celaleddin Paşa, akrabalık bağının yanında, Sultan 2. Abdülhamid’in de yakın arkadaşıydı. Ancak daha sonra Ali Suavi’nin önderliğini üstlendiği Çırağan Sarayı Vak’asına adı karıştığı gerekçesiyle Adalet Nazırı olduğu kabineden Sultan tarafından azledilmiştir. Yalısında gözetime alınır ve oğulları Prens Sabahattin ve Lütfullah Bey’in eğitimleri ile ilgilenir. O dönemler için yalı bir bakıma özel bir üniversite gibidir. Sabahaddin’in doğa bilimlerine, özellikle kimya, biyoloji, astronomi ve tıbba ciddi bir ilgisi vardır. Sebahattinin sonraki dönemlerinin Paris yıllarında, Sorbonne Üniversitesinde bu konulardaki derslere devam eder. Diğer yandan yirmi yaşında İbn Haldun’un Mukaddime’sini okumaktadır. Bu da onun kapasitesini gösterir. Daha sonra Osmanlıya geri dönen Prens Sabahattin, yirmi yaşında iken Lamartine'den “Jocelyn’i” Türkçe’ye çevirmiştir. Genç yaşlarından itibaren Avrupa fikir hayatı ile yakından temasa geçmiştir. Özellikle Avrupa’nın önde gelen aydınların eserlerini yakından takip etmiştir. Edmond Demolins’in “Anglo-Saksonların üstünlüğünün sebebi nedir?” adlı eseri Prens Sabahattin’in üzerinde derin etki bırakmıştır.

YURT DIŞINA KAÇIŞI
2. Abdülhamid’in baskıları artınca babası ile birlikte 1899 yılında bir Fransız gemisiyle yurttan kaçtılar. Yurttan ayrılmalarından bir süre sonra Abdülhamid, Mahmut Celalettin için idam kararı çıkardı.
Prens Sabahattin, 1899 ile 1908 yılları arasını Fransa'da geçirmiş ve burada ki temsilcileriyle iyi ilişkilerde bulunmuştur.
Mahmut Celalettin Paşa ve oğullarının Paris'e gitmesiyle Jön Türk'ler bir kongre hazırlanması için çalışmalara başladılar. Yayınladıkları çağrıda ülkenin içinde bulunduğu genel durumun tartışılmasını ve 2. Abdülhamid’in istibdat düzeninin bitmesi üzerine toplanılacağı belirtiliyordu. 2. Abdülhamid bu kongreden haberdar olmuş ve yabancı devletlere desteklememeleri için çağrıda bulunmuştu. Kongre, 4 Şubat 1902'de başlayarak 9 Şubat 1902'ye kadar sürmüştü. Bu kongre Osmanlı basınında "Osmanlı Hürriyet perveran Kongresi" olarak geçti. Kongrede başkanlık etmesi için Damat Mahmut Paşa düşünülse de rahatsızlığı sebebiyle Mahmut Celalettin Paşa Fahri başkanlığa, oğlu Sabahattin ise kongreyi yönetmek üzere başkanlığa seçildi. Mısır, Romanya, İtalya, İsviçre ve İngiltere'den birçok delege toplandı.
Prens Sabahattin, 31 Mart Vakası'ndan sonra tutuklandı. Mahmut Şevket Paşa ve Hurşit Paşa'nın yardımıyla serbest bırakıldı. Mahmut Şevket Paşa'nın vurulmasına adı karışınca Paris'e kaçtı. 1919 yılında savaşın bitmesiyle tekrar yurda döndü. Bulunduğu sürece siyasi ve sosyal görüşlerini açıklayan yazılar yazdıysa da politik bir oluşum içine girmedi. 1920 yılında tekrar Avrupa'ya gitti. Cumhuriyeti'in ilanından sonra Osmanlı Hanedanı üyesi olduğu için yurda bir daha dönemedi. Gittiği İsviçre'de Neuchâtel kentinde 1948 yılında vefat etti. Ölümünden sonra kemikleri 1952 yılında Türkiye'ye getirilerek İstanbul'un Eyüp semtinde babasının ve dedesinin mezarlarının bulunduğu Halil Rıfat Paşa türbesine defnedildi.

Başlıca Kitapları :
1909-1918 - İttihat ve Terakki'ye Açık Mektuplar -Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? ve İzahlar
1901 - Görüşlerim
Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? Ve İzahlar
Katkılarından dolayı “Biyografi.info”ya Teşekkür Ederiz..

Kullanılan Müzikler;
Kevin MacLeod sanatçısının Constancy Part 2 - The Descent adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100773
Sanatçı: http://incompetech.com/

Audionautix sanatçısının Epic TV Theme adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Sanatçı: http://audionautix.com/

Latest Download:Erman Toroğlu: "emre Belözoğlu Saha İçinde Pislik Bir Oyuncudur" Takım Oyunu 9 Eylül 2017 | Payitaht Abdülhamid Damat Mahmut Paşa'nın Oğlu Prens Sebahattin | Lungset ^ Jihan Audy ^ New Pandawa 2017 | Top 5 Banned Lilchiipmunk On Twitch | Lilchiipmunk Momment | Fan Lilchiipmunk U.s | Learn Colors With Bad Baby Candy Johny Johny Yes Papa Kids Song Nursery Rhymes For Children | ブルゾン イラつく気持ちがわかるわ | Tembang Tresno Jihan Audy New Pallapa Terbaru 2016 Live In Pasan | Nella Kharisma Lungset 2 (unofficial Clip) | Bayanganmu Nisya Pantura New Pallapa Live Mulia Tunggal Troso Pecangaan Jepara | Zehra Ve Omer Sesizce Bir Ask | Singgah Lilin Herlina ( Cipt. : Anton Gholock ) New Pallapa Live Mulia Tunggal Pecangaan Jepara | New Pallapa Ilalang [nice Song] Jihan Audy "mianks" Wonokerto Pekalongan Full Hd | Türkiye 1 0 Hırvatistan Maçı Capsleri | More Chopper Events, Stealing Gas New Toxic Spitter Dodge Last Day On Earth Survival 1.5.8 Update | El Işi Anahtarlık Yapımı | Kadingucu.com | Jihan Audy Selangkung Rong Langkung New Pallapa | Alvaro Soler Sofia (official Video) | Full Konco Mesra Vokal. Jihan Audy. Live Kunjorowesi Mojokerto | Rusya Ve Belarus’tan Ortak Tatbikat | Şahin Köse 'zifiri' O Ses Türkiye 14 Ekim 2014

About Us

Situs Download MP3 laguspot Terbaru Merupakan Website Tempat Download MP3-lagu dangdut koplo terbaru dan Lagu Terpopuler di tahun 2017

Download MP3 Terbaru 2017 © 2016 - 2017